Mākslinieciskās jaunrades centrsPraktiskās estētikas skola

Izstāde DEJA ir apskatāma vienmēr!

 

Deja ir dzīves svinēšana. /Vija Vētra/

            Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola” citu Rīgas interešu izglītības iestāžu vidū izceļas ar daudzveidīgām deju mākslas programmām: klasiskais balets, mūsdienu deja, tautiskā deja, sarīkojumu deja.

            Ar dejas mākslu saistīto pulciņu mājvieta ir iestādes 3.stāvs, kur pirms dažiem gadiem tika veikts kosmētiskais remonts. Direktora vietniecei izglītības jomā Janai Šķerbergai 2019.gadā radās ideja noformēt 3.stāva gaiteni ar dejas tēmai veltītiem mākslas darbiem. Projektā iesaistījās visi vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņi. Kopumā tika radīti 40 mākslas darbi. Interesanti, ka ikviens pulciņš bija atradis savus specifiskos izteiksmes līdzekļus un materiālus, lai atspoguļotu dejas tēmu.

            Laika gaitā projekts “Deja” tika papildināts ar jaunu niansi. A.Saharova ielā 35, kur atrodas mūsu iestāde, izvietota arī filiālbibliotēka “Pūce”. Piedāvājām “Pūces” darbiniecēm kļūt par mūsu sadarbības partnerēm. Bibliotekāres iepazinās ar mākslas pulciņu audzēkņu radītajiem darbiem un īsā laikā sagatavoja savu pienesumu- citātus no literatūras, kas atspoguļo dejas tēmu visā tās daudzveidībā. Katrs mākslas darbs tika bagātināts ar vienu aforismu, kas liek aizdomāties par dejas un kustību nozīmi cilvēka dzīvē.

            Sākotnēji bija iecere izstādi eksponēt Rīgas Centrālajā bibliotēkā, pat atklāšanas datums tika iezīmēts, bet Covid-19 pandēmija to izjauca.

            Tikai šogad, 20.aprīlī, varējām noorganizēt izstādes “Deja” atklāšanu Praktiskās estētikas skolā. Pasākuma ietvaros bija aplūkojama baleta kostīmu izstāde, varēja vērot  baleta studijas atklāto nodarbību, kā arī noklausīties dejas teātra “Grande” vadītāja Tāļa Sila izteiktās pārdomas par klasisko baletu. Atkāšanas pasākumā piedalījās RD IKSD Interešu un sporta izglītības nodaļas projektu koordinatore Inese Juhņēviča un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas jomā Elita Kalnača.

            Ir gandarījums par paveikto darbu, jo iestādes 3.stāvs ieguvis jaunu vizuālo noformējumu, kas turpmāk priecēs gan savējos, gan mūsu viesus.

            Paldies Janai Šķerbergai par ieguldīto darbu idejas realizēšanā un ekspozīcijas iekārtošanā!

/Dace Krūmiņliepa/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *