Mākslinieciskās jaunrades centrsPraktiskās estētikas skola

Kāpšanas sports (Artūrs Ķīsis)

 

Kāpšanas sporta programmas nodarbības pamatā vērstas uz klinšu kāpšanas tehnikas apgūšanu un audzēkņu fizisko sagatavotību. Mācību gada sākumā tiek pilnveidota dalībnieku vispār fiziskā sagatavotība un notiek teorētiskas nodarbības par sporta vēsturi, kāpšanas iespējām Latvijā un citur Eiropā. Visa gada garumā teorētiskās un praktiskā iemaņas tiek pārbaudītas praksē, dalībniekiem startējot dažādās kāpšanas sporta sacensībās.

Noteikti būtu jāpievērš uzmanība uz šo nodarbību drošības aspektu. Nenoliedzami klinšu kāpšana un alpīnisms ir sporta veidi, kas ietver sevī riska faktoru. Nodarbojoties ar kāpšanu uz šādām speciāli izveidotām sporta celtnēm, kādas ir kāpšanas sienas, šis riska faktos ir samazināts līdz minimumam. Visiem dalībniekiem tiek izskaidroti drošības tehnikas noteikumi un viņu darbībām seko instruktors, kas nepieciešamības gadījumā norāda uz kļūdu.

Pulciņa nodarbībās ieteicams iesaistīties bērniem ne jaunākiem par 8 gadiem vai arī jaunākiem ar priekšzināšanām un pieredzi kāpšanā.

Nodarbības ir bez maksas, nodarbību laikus skatīt šeit.

Pedagoga e-pasts: akisis3@edu.riga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *